Jdi na obsah Jdi na menu

Když se slaví kapitula

28. 8. 2016
article preview

Generální kapitula Kongregace Školských sester de Notre Dame zasedala ve dnech 18. – 27. 8. 2016 v Hradci Králové. 27. 8. 2016 proběhla volba generálního vedení na dalších šest let. Veškerá jednání provázela radostná a pokojná atmosféra. Mezi důležitá témata patřilo například hledání odpovědi na výzvy církve a dnešní společnosti na zasvěcený život, úsilí o vzájemné sdílení a spolupráci mezi sestrami mezinárodních provincií, dále nová znamení času a jak by na ně odpověděli zakladatelé kongregace, a návrhy strategií budoucího směřování.

V pondělí 22. 8. 2016 delegátky přišel pozdravit diecézní biskup Jan Vokál. Vyzdvihl důležitost přítomnosti zasvěcených v církvi, a podotkl, že v Královéhradecké diecézi jsou sice různá řeholní společenství, ale že sídlo generalátu je v diecézi jen jedno, a to právě Školských sester de Notre Dame.

27. 8. 2016 proběhla volba generálního vedení na dalších šest let. Generální představenou byla zvolena na druhé období sestra Anežka Bednářová. Podobně na další období byla zvolena generální vikářka Maximiliána Pavileková. Dále byly zvoleny tři členky generální rady, sestra Silvie Němcová (ČR), Metoda Piatničková (SK) a Thekla Hoffer (DE). 

Foto

dsc02621.jpg