Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuálně

Příspěvky

Když se dává zahrada "do gala"

Májové pobyty v přírodě jsou jedny z nejkrásnějších. Zeleň je svěží, vůně květů a zpěv ptáků nejaktivnější. I naše zahrada se postupně zazelenala a pozdravila nás různými květy a barvami. Nejsilnější vůně byla z fialek, v současnosti voní šeříky...

Když rozkvete magnólie

Magnólie je nádherným pozdravem jara.

Křížová cesta s dětmi v zahradě

Na Velký pátek se sešly rodiny s dětmi v zahradě našeho domu, aby prožily Křížovou cestu v tento zvláštní den spolu. Možná i proto, že byl volný den, přišlo více účastníků...

Děti z družiny navštívily náš dům

V rámci projektu Školní družiny Základní školy Jana Pavla II. navštívily děti se svými vychovateli náš dům, a především kuchyni. Zajímaly se o větší spotřebiče, které se vyskytují v domácnostech jen v malém, nebo se nevyskytují téměř vůbec, jako například ...

Řeholní cukrárna na DSM

Na Diecézním setkání mládeže v Hradci Králové se opět uskutečnila Řeholní cukrárna. Po hlavním společném programu ve filharmonii mohli přijít mladí do jedné ze tříd gymnázia upravené do rádoby podoby cukrárny, a pochutnat si na produktech řeholních kuchyní. Proběhly různá sdílení a obohacující rozhovory mezi hosty cukrárny a zástupci komunit sester z diecéze.

Zamyšlení v postní době

Poslední okamžiky Ježíšova života byly prostoupeny jeho velikou láskou a milosrdenstvím.

Setkání mladých řeholníků v Římě

vystrizek-6.pngOd 16. do 19. září proběhlo setkání mladých řeholníků v Římě při příležitosti Roku zasvěceného života. ve čtvrtek se v aule Pavla VI. setkali s papežem Františkem. Z našeho mezinárodního společenství se zúčastnilo 7 sester.

Volal jsi mě, Pane...

img_3749-----kopie.jpgZaslechly hlas Pána, a vykročily na cestu za Ním. Sestra Paula, Miriam a Daniela v sobotu 15. srpna 2015 vstoupily do nového období svého řeholního života. Jedna do noviciátu a dvě do období juniorátu. Ať jim Pán žehná.

Návštěva dětí ze Základní školy v našem domě

p6230316.jpgKe konci školního roku navštívili náš dům žáci ze Základní školy Jana Pavla II. Konkrétně 4. a 5. třída.

Některé skupinky mladších dětí už přišly v době, kdy byla v našem domě reliqie svatého Vojtěcha.

Foto menší děti

Foto větší děti

Zahradní slavnost v neděli 31. května 2015

img_3259.jpg V neděli 31. května proběhla v rámci Týdne otevřených kostelů "Zahradní slavnost" v prostorách za naším domem. Na programu bylo občerstvení, zábava, program pro děti i dospělé.  

Seminář pro formátory v Římě

vystrizekr.jpgV Římě proběhl od 8. do 11. dubna 2015 Seminář pro formátory v rámci Roku zasvěceného života. Více na stránkách Vatikánského rozhlasu. Semináře se zúčastnily dvě naše sestry. Na závěr se účastníci setkali s papežem Františkem.

Křížová cesta s nejmenšími v našem domě

Před zahájením Křížové cesty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Velký pátek se v našem domě sešly rodiče s dětmi k modlitbě Křížové cesty. Protože v zahradě bylo chladno, putovali účastníci chodbou směrem ke kapli. Čtení  zamyšlení k jednotlivým zastavením měly rodiny rozděleny a připraveny, včetně symbolu představujícímu konkrétní událost. Nakonec Křížovou cestu uzavřela tichá modlitba v kapli.

Setkání mládeže v Hradci Králové

Řeholní cukrárnaV sobotu 28. března proběhlo v Hradci Králové Diecézní setkání mládeže. Kromě úžasných nabídek v programu byla i tzv. Řeholní cukrárna, otevřená od 11. 30 do 13. 30 hodin na Biskupském gymnáziu. Dobrotky z klášterních kuchyní přišlo ochutnat nemalé množství účastníků. Mladí si mohli také napsat prosbu o modlitbu za jejich konkrétní potřeby. A tak společenství sester františkánek, salesiánek, notredamek, křížových i faustinek budou v příštích dnech svěřovat do modliteb všechny tyto prosby mladých lidí. Více foto ZDE a také TU


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »